Wynajem samochodu a wiek kierowcy - Wypożyczalnia samochodów Dream Rent Warszawa

Wynajem samochodu a wiek kierowcy -  Wypożyczalnia samochodów Dream Rent Warszawa

Dlaczego  istotny jest wiek kierowcy przy wynajmie samochodu?

Jednym z często zadawanych pytań wypożyczalni samochodów jest to, czy wiek kierowcy ma znaczenie. Odpowiedź brzmi: tak, wiek kierowcy ma wpływ na warunki wynajmu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo na drodze. Statystyki pokazują, że młodzi kierowcy są bardziej narażeni na ryzykowne zachowania za kierownicą, co zwiększa ryzyko wypadków. Oczywiście nie można generalizować że wszyscy młodzi kierowcy jeżdżą nie zachowując zasad bezpieczeństwa jednak statystyki co do wieku są jednoznaczne.

Minimalny i maksymalny wiek kierowcy

Większość wypożyczalni określa minimalny wiek kierowcy. Zazwyczaj wynosi on 21 lat.  Również istnieje górna granica wieku obsługiwanych klientów, najczęściej do 75 lat, choć niektóre firmy nie mają takiego ograniczenia wiekowego. Wszystko zależy od sprawności fizycznej osoby wynajmującej, jej doświadczenia i umiejętności w prowadzeniu pojazdów.

Ograniczenia wiekowe a rodzaj samochodu

Mogą być nałożone  dodatkowe ograniczenia wiekowe w zależności od rodzaju samochodu.  , Samochody klasy wyższej, sportowe lub luksusowe mogą być dostępne tylko dla bardziej dojrzałych kierowców.

Dodatkowa opłata dla młodych kierowców - young drive free

Niektóre firmy pobierają dodatkową opłatę od młodych kierowców, tzw. young driver fee. Jest to związane z wyższym ryzykiem, jakie wypożyczalnia ponosi, udostępniając samochód osobom poniżej określonego wieku. Często dotyczy to osób poniżej 25 lat. W Dream Rent nie przewidujemy takiej opłaty dodatkowej, natomiast przy każdym wynajmie pobierana jest kaucja  a jej wysokość uzależniona jest od klasy i modelu samochodu. Kaucja jest pobierana bez względu na wiek

Formalności wynajmu a wiek kierowcy

Oprócz wieku, istotne są inne kwestie, takie jak posiadanie prawa jazdy i jego okres ważności. Zazwyczaj, aby wypożyczyć samochód, prawo jazdy musi być ważne i posiadacz musi mieć co najmniej rok doświadczenia. Bez tych dokumentów nie ma możliwości wynajęcia samochodu.

Wynajem samochodów w Polsce a wiek kierowcy - Wypożyczalnia samochodów Dream Rent Warszawa

W Polsce obowiązują podobne zasady dotyczące wieku kierowcy jak w innych krajach. Ważne jest również, aby posiadane przez kierowcę polskie prawo jazdy było ważne w kraju, w którym planuje się wynajem. W niektórych przypadkach może być wymagane międzynarodowe prawo jazdy.

Podsumowanie

Przed zdecydowaniem się na wynajem samochodu zawsze warto dowiedzieć się o ograniczeniach wiekowych i innych warunkach wynajmu. Chęć wynajmu auta to jedno, ale należy również spełniać wszystkie wymogi wypożyczalni.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat wynajmu samochodów w Polsce, skontaktuj się z nami!

Zapraszamy

 Wypożyczalnia samochodów Dream Rent Warszawa